Tancerka, choreografka, nauczyciel i dyrektor CHONI COMPANIA FLAMENCA

Urodziła się w Sevilli i ukończyła Conservatorio Superior de Música y Danza w Sevilli. Rozpoczęła swoją karierę jako solistka ale także jako członek zespołów tak wybitnych tancerzy i choreografów jak Mario Maya y Eva Yerbabuena, entre otras.

W 2007 roku tworzy własną companię i odnosi sukces spektaklem “Tejidos al Tiempo” zdobywając nagrodę Giraldillo “REVELACIÓN” podczas XV Biennale de Arte Flamenco de Sevilla 2008.

Ten młody i niezwykle utalentowany artysta począwszy od swoich nastoletnich lat corocznie zdobywa nagrody w licznych konkursach od Kadyksu po Granadę, między innymi:

  • w 2008 roku w konkursie de San Roque w Kadyksie,
  • w 2009 roku pierwsza nagrodę w konkursie Nacional Uva de Plata w Jumilla
  • oraz liczne nagrody w konkursach w Granadzie w latach 2010 – 2014, między innymi w 2012 pierwszą nagrodę w konkursie Jóvenes Promesas de Diezma, a także w 2014 roku również pierwszą nagrodę w konkursie Granaina Espárrago de Oro de Huetor Tajar

Śpiewał w peñach takich jak La Platería en Granada, Juan Breva y El Niño Velez en Málaga, współpracował z tablao Cortijo. Występował na wielu festiwalach z gitarzystą Alfredo Arrebola Sanchez. Dzięki wsparciu Diputación Granaina nagrał płytę Jóvenes Promesas de Granada czyli Młodzi Obiecujący Artyści z Granady.

Ceniony za przepiękną barwę głosu, wzruszające interpretacje, charyzmę i talent do dociarania do każdego serca.

Tancerka, choreograf, pedagog tańca flamenco, a także psycholog i absolwentka Dance Movement Therapy Institute.

Związana z flamenco od 1999 roku, koncertuje, uczy i aktywnie przyczynia się do popularyzacji sztuki flamenco w Polsce. Od 12 lat organizatorka międzynarodowego festiwalu Flamenco w Krzyżowej. Uczestniczyła jako solistka w licznych spektaklach m.in. „Flamenco Pasión” w teatrze Nowym w Łodzi, koncertach „Fuente” łączących muzykę flamenco z muzyką perską, brała udział w bezprecedensowym projekcie "Mszy Flamenco" z premierą na festiwalu w Trzęsaczu. Współpracowała przez 10 lat z grupą “Por Fiesta” koncertując i występując na festiwalach, 4 lata związana z teatrem "Kamienica", gdzie dbała o oprawę taneczną sztuki o Don Juanie.

© 2016 Międynarodowy Festiwal Flamenco w Krzyżowej. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.