Federico Ordoñez - profesjonalny tancerz, choreograf i pedagog o hiszpańskich i włoskich korzeniach.

Tańczy flamenco od 15 roku życia, spędził kilka lat w Sevilli, gdzie zachwycił swoimi umiejętnościami i interpretacjami flamenco najwybitniejszych tancerzy. W dowód uznania zaproszony został do szkoły Ados Centro de Flamenco Angela Atienzy i Isabel Bayon gdzie pracował jako pedagog tańca flamenco.

Koncertuje w Belgii, Francji, Luksemburgu, Holandii, na Węgrzech, Słownii i Szwajcarii. Organizuje warsztaty w Belgii, Chinach, Francji, Niemczech i Szwajcarii.

tancerka z Madrytu, wyróżniana licznymi prestiżowymi nagrodami takimi jak: w Kordobie w 2007 Premio Nacional de Arte Flamenco de Matilde Coral y Mario Maya, nagroda dla najlepszego choreografa solisty w konkursie madryckim i druga nagroda w konkursie Cante Flamenco de las Minas.Współpracowała w projektach tanecznych z takimi artystami jak: Yolanda Heredia, La china, Rafael de Córdoba, Rafaela Carrasco, Rafael Estevez I in.. Reżyseruje i choreografuje własne spektakle, za które również otrzymuje nagrody. W 2005 współtworzy spektakl ¨Y una batita de cola¨ z Yolandą Heredią and Isabel Bayón, choreografuje projekt flamenco-jazzowy ¨Herencia¨, w 2008 wystawia swój pierwszy autorski spektakl ¨Algo¨.

Mateo Gallito to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka. pochodzącego ze Słowacji.Z wykształcenia pedagog pianista. Od wielu lat również tancerz i śpiewak flamenco. Kształcił się w Maladze, Sevilli, Jerez de la Frontera u Juan Parra Morón, Ramón Martinéz, w Akademii CONTRATIEMPO. Założyciel zespołu REMEDIOS (r.2002), który istnieje do dzisiaj. W r.2003 otrzymał z zespołem w finale konkursu "Nowe twarze jazzu słowackiego" nagrodę za "Najlepszą grupową interpretację i koncepcję".

Podobnie jak w tradycyjnych rodzinach flamenco, Esteban uczył się śpiewać i grać flamenco od swojego dziadka, począwszy od 6 roku życia. Naukę kontynuował z maestros: Antonio Segura y José-Luis Dominguez. Jego niezwykły talent sprawił, że już od 15 roku życia występuje z profesjonalnymi muzykami na deskach najlepszych scen.

Brał udział w licznych koncertach z Federico Ordoñez, Antonio Martínez, Marisol Valderrama, Susana Vásquez. Wraz z Antonio Paz dzielił koncert z Nińa Pastori w Brukseli w 2012 roku. Współtworzył festiwal Flamenco de Brujas w Brukseli.

Florencia Zuniga – tańczy od 13 roku życia, w 2007 roku ukończyła Konserwatorium Sztuki i Tańca. Od 2009 regularnie występuje w tablao i penas w Sewilli. W 2011 roku wygrywa konkurs Certamen de Baile Joven plasując się na drugim miejscu. Od 2013 współpracuje z Concha Jareno w spektaklu "Raices y Alas". W tym samym roku wygrywa konkurs tańca "Villa Rosa" oraz konkurs tańca Las Carboneras. Koncertuje i prowadzi kursy flamenco w wielu krajach europejsckich. Aktualnie występuje w Ballet Flamenco de Andalucia w companii Rafaeli Carrasco.
Znana z doskonałych interpretacji tańców, doceniana I zapraszana przez najlepsze tancerki i companie w Andaluzji.

Z wykształcenia muzyk (Akademia Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie) i pedagog (Studium Nauczycielskie w Warszawie). Z zawodu fotograf, z zamiłowania tancerka flamenco.

Tańczy od 12 lat. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła w Hiszpanii u takich mistrzów jak: El Torombo, Mercedes Ruiz, Andres Peńa, Rafael del Carmen, Estefania Suissa, Manolo Marin, Ursula Lopez, Adela Campallo, Manuel Betanzos, Pilar Ortega, Miguel Vargas, Alicia Marquez, Yasaray Rodrigues i innych…

Tancerka, choreograf i doświadczona nauczycielka tańca flamenco. Od 2003 roku związana zawodowo ze Studiem Flamenco w Warszawie, gdzie niemal nieustannie szkoli szeregi pasjonatów flamenco.
Przez dwa lata uczyła także w szkole tańca Małgorzaty Matuszewskiej NTF.

W latach 2005-2007 przebywała w sumie prawie rok w Sevilli - kolebce flamenco - gdzie pobierała nauki u hiszpańskich maestros takich jak Manuel Betanzos, Angel Atienza, Alicia Marquez, Pilar Ortega, Rafael Campallo czy El Torombo.

Carlos Piñana to rodowity Kartagińczyk. Ukończył Konserwatorium Muzyczne w Kartagenie oraz Wyższe Konserwatorium Muzyczne w Murcji, gdzie obecnie uczy gitary.

Ten młody gitarzysta jest laureatem kilkunastu najlepszych konkursów gitary w Hiszpanii takich jak: Międzynarodowy Festiwal Cante de las Minas w 1996, Festival de Arte Flamenco de Córdoba gdzie otrzymał w 1998 Premio Nacional de Guitarra, pierwsze miejsce na festiwalu młodych talentów Flamencos de Calasparra, w 2001 zaś otrzymał Premio Alumbre Fundacji Emma Egea, w uznaniu za dotychczasowy dorobek. Koncertował w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach, wydał 6 płyt m.in. „Palosanto”(2001), „Mundos Flamencos”(2003), „Misa Flamenca” (2007), „Manos libres” (2011)

© 2016 Międynarodowy Festiwal Flamenco w Krzyżowej. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.